Inwestycja Sprawna

Inwestycja „Sprawna” obejmuje projekt budynku mieszkalnego wielorodzinnego, który zostanie wzniesiony przy ulicy Sprawnej 33 w Warszawie. Jednostką projektową jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., z siedzibą przy ulicy Nowowiejskiej 21/25 w Warszawie.

grafika budynku4

Powierzchnia użytkowa budynku liczy 7617,4 m2, w tym: 4561,3m2 mieszkań, 604,7 m2 komunikacyjnej, 241,9 m2 usługowej i 2209,5 m2 garażu. Budynek będzie składał się z 8 kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej (garaż). Wewnątrz będzie się znajdowało 91 mieszkań i tyle samo miejsc parkingowych. Dodatkowo w budynku będzie rozlokowanych 28 komórek lokatorskich. Nad niektórymi mieszkaniami i garażem będą znajdować się tarasy.

grafika budynku5
grafika budynku2
grafika budynku3
grafika budynku1

Opisy mieszkań

W ramach inwestycji będą dostępne trzy typy mieszkań. Wśród 91 lokali znajduje się: 8 mieszkań typu A, 52 typu B i 31 typu C. Mieszkania typu A będą składały się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki i przestrzeni komunikacyjnej – przedpokoju. Ich powierzchnia będzie wynosiła około 27 m2. W lokalach typu B (powierzchnia w przybliżeniu 36-53 m2) będzie znajdować się salon z aneksem, sypialnia, łazienka oraz przestrzeń komunikacyjna. Mieszkania typu C będą największe, trzypokojowe (salon z aneksem, łazienka, 2 sypialnie, przestrzeń komunikacyjna), a ich powierzchnia – w zależności od konkretnego lokalu – będzie wynosiła 57-68 m2.

Część mieszkań, od strony południowo-wschodniej i południowo-zachodniej, będzie wyposażona w elementy zaciemniające ze względu na wysokie nasłonecznienie pomieszczeń. Część lokali będzie posiadała balkony.

diagram
grafika budynku7
grafika budynku6

Opis działki i lokalizacji

Fundamenty budynku zostaną wykonane z wodoszczelnego betonu. Ściany nośne, również betonowe, będą miały grubość 25 cm (podobnie jak stropy), a wewnątrzlokalowe 12 cm. Ściany osłonowe natomiast powstaną z bloczków o grubości 42 cm. Dodatkowo, elewacja będzie pokryta od zewnątrz płytami styropianowymi o grubości d 5 do 8 cm. Piony kanalizacji bytowo-socjalnej będą się znajdowały na kondygnacji podziemnej i będą wykonane zgodnie z normami MPWK Warszawa. Każdy lokal będzie wyposażony w dwa wodomierze – wody ciepłej i zimnej – oraz zawory zlokalizowane na klatce schodowej. Na poziomie ostatniej kondygnacji będzie znajdowała się gazowa kotłownia C.O. (wyposażona w „Aktywny system bezpieczeństwa instalacji gazowej”), natomiast w mieszkaniach zostaną zainstalowane grzejniki płytowe. Ważną cechą całej instalacji będzie połączenie układu regulacji pogodowej temperatury zasilania i manualnej regulacji termostatów grzejnikowych. Temperatura ciepłej wody użytkowej w kranach będzie wynosiła 55 stopni Celsjusza.

Budynek będzie wyposażony w nowoczesny system wentylacji klatek schodowych, garaży i mieszkań, zgodny z normami, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2012 roku.